Alev Makina
1978 yılında İstanbul Dolapdere’de talaşlı imalat konusu üzerine Alev Otomat olarak kurulan firmamız 1988 yılında ortalık yapısını değiştirerek Alev Makina San ve Tic. Ltd. Şti. adı altında çalışmalarını sürdürmeye başlamıştır. 1993 yılında Dolapdere’deki atölyenin yetersiz kalması ile Levent'e oradan da şimdi bulunduğu Sancaktepe'deki modern fabrikasına geçmiştir. Makine parkını sürekli yenileyerek talaşlı imalatın en yeni ve modern teknolojileri ile üretime devam eden şirketimiz ilk kurulduğu günden bu yana birçok şirketin tedarikçi ve çözüm ortağı olmuştur.

Alev Makina’nın ürettiği ürünleri , otomotivden, beyaz eşyaya kadar her alanda görmek mümkündür. Talaşlı imalat kalitemizi ve size hizmetimizi arttırmak için 2005 yılında Tüv-Thüringen ISO 9001:2000 şartlarını sağlayarak kalite belgemizi almaya hak kazandık. Teknik resim ile kurşunlu ve kurşunsuz otomat, transmisyon, alüminyum, pirinç, Paslanmaz çelik ve diğer tüm çelik alaşımları ile somun, civata, pim, saplama, rakor, nipel, burç vb. ürünlerde size özel talaşlı imalatta en iyi şirket olma yolunda ilerlemekteyiz. Altı milli makineler, cnc tornalar, cnc kayar otomatlar ve konvansiyonel makineler ile talaşlı imalat yeniliklerini sürekli takip ederek makine yatırımı yapmaya devam etmektedir.

Misyonumuz
Alev Makina, talaşlı imalatta, müşterilerinin şartları ile diğer malzeme teknik şartlarına uygun her türlü sektöre, güvenilir kaliteli, ürünleri zamanında eksizsiz kazandırmayı, misyon olarak benimsemektedir.

Vizyonumuz
Alev Makina, talaşlı imalatta, ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirdiği iş hacminin geliştirilmesini, tüm sektörlerde modern üretimi ve kalite kontrolü ile tüm özel işlerde doğru ve güvenilir tedarikçi ve çözüm ortağı olmayı vizyon olarak benimsemektedir.